Час роботи
Пн-Пт: 09:00-19:00

Зателефонувати?

Каталог товарів
Medsolve > Новини > Неткані матеріали в медицині

Неткані матеріали в медицині

04.01.2021

Досить широке застосування в медицині знайшли неткані матеріали, з них виробляється лікувальна білизна, санітарно-гігієнічні предмети, медичний одяг, хірургічні матеріали, перев'язувальні засоби.

 

СМС (SMS)
Склад композитного нетканого матеріалу – 100 % пропіленових волокон. Також, між внутрішнім і верхнім шаром присутній спанбонду матеріалу мельтблаун (spunbond/meltblown/spunbond).

Склад композитного нетканого матеріалу – 100 % пропіленових волокон. Також, між внутрішнім і верхнім шаром присутній спанбонду матеріалу мельтблаун (spunbond/meltblown/spunbond).

Основні характеристики:

Унікальні властивості матеріалу забезпечуються застосуванням багатошарової структурою і персональної просоченням для кожного шару. Гідрофільний шар розташовується всередині і здатний швидко поглинати і пропускати через себе рідину (піт і так далі), мельтблаун – середній шар, який поглинає і розподіляє її по всій площі матерії. Гідрофобний шар знаходиться зовні і не дає потрапити рідини всередину. Завдяки таким властивостям створюється відчуття сухості і призводить до відмінних тактильним властивостями матеріалу. Варто відзначити, що мельтблаун відрізняється підвищеними бар'єрними властивостями по відношенню до бактерій, на відміну від звичайного спанбонду. При цьому природний повітрообмін не погіршується.

Використання:

З урахуванням високих антибактерицидними властивостей, матеріал СМС застосовується при виготовленні одноразового медичного одягу, що дозволяє підняти захист персоналу медичних установ. В тому числі його використовують при виробництві шапочок, бахілів, медичних масок, операційних покриттів, хірургічних комплектів та білизни. 

Позитивні сторони використання СМС:

  • зменшення витрат часу медичного персоналу оп догляду за хворими;
  • зниження ризику перехресної інфекції, внаслідок чого підвищується рівень санітарно-гігієнічної безпеки хворих;
  • нівелювання необхідності стерилізації в непромислових умовах;
  • скорочення термінів лікування завдяки підвищенню рівня загальної асептики лікарняних приміщень.

Стримується проникнення мікроорганізмів до рани і знижується ризик інфікування ран на 60%, в порівнянні з тканинами з бавовни і льону, це досягається завдяки наявності хімічних волокон у СМС.

 

Спанбонд (spunbond)
Нетканий мікропористий поліпропіленовий термоскріпленний матеріал.

Нетканий мікропористий поліпропіленовий термоскріпленний матеріал.

Основні характеристики:
Щільність поверхні спанбонду коливається від 10 до 150 г/м2.  Міцність і жорсткість залежить від цього параметра, з підвищенням щільності підвищуються також ці характеристики. Матеріал має гідрофобними і повітропроникними характеристиками.

Спанбонд можна постачати додатковими характеристиками:

  • антистатичність;
  • стійкість до ультрафіолетового випромінювання;
  • гидрофильность;
  • підвищена або знижена паропроникності.

Матеріал досить універсальний, його можна зварювати, зшивати, фарбувати, наносити малюнок. Також, спанпонд нетоксичний і не викликає алергію, його можна стерилізувати і мити. Виробники виготовляють з нього бахіли, халати, одноразові шапочки, накидки, переліни, пенюари, труси, комірці, фартухи, сорочки, одноразове постільна білизна: простирадла, наволочки, покривала, рушники і килимки. Постільні комплектуючі та одяг з спанбонду & ndash; зручні і досить економічні. У клінічних умовах забезпечується додатковий захист від внутрішньолікарняних інфекцій, так як такий матеріал володіє високим водо- і кровоотталківающім ефектом, має гарну повітропроникністю, пилозахисними властивостями, не викликає алергію і антістатічен. Його легко стерилізувати. У виробництві регулярно використовуються комбіновані матеріали, ламінування. 

 

Спанлейс (spunlace)
Нетканий матеріал, вироблений з віскози і поліефірних волокон (поліестеру).

Нетканий матеріал, вироблений з віскози і поліефірних волокон (поліестеру).

Основні характеристики:

Слід відзначити високу ступінь поглинання, ка основна перевага. Завдяки цьому можна отримати матеріал, який використовується замість марлі і вати, перевершуючи їх по ряду характеристик, в тому числі і по поглинання. Це досягається шляхом застосування останніх технологій обробки натуральної целюлози. Поглинання у спанлейса – 10 г/г, коли у вати і марлі – 5-7 г/г (вбираність 1г марлі конкретний часовий відрізок становить 5-7 г води). 

Спанлейс володіє відмінними воздухопропускнмі здібностями, відмінно стерилізується і має безворсову структуру. За допомогою різного плетіння волокон цей матеріал може бути або гідрофобним, або гідрофільних. Склад спанлейса можна коригувати від тільки 100% вмісту віскози або поліестеру, до різного їх процентного співвідношення. Сплетіння волокон (cross) може бути поперечним або поздовжнім. Останній – більш еластичний. 

Ширина – до 2,08 м., щільність – 27г/м2 – 65г/м2.

Використання:

  • З даного матеріалу виробляють одноразову одяг, медичні матеріали: пелюшки, серветки, наволочки медичні, наматрацники, простирадла, рушники, стоматологічні валики і накидки, операційні покриття.