
Як вибрати антисептик для рук? Плюси мінуси деззасобів!
Протягом дня ми торкаємося руками безлічі поверхонь, на яких мешкають цілі армії вірусів, грибків і бактерій. Уникнути джерел бактерій, в деяких ситуаціях практично неможливо. Наприклад, телефон, сучасна людина в середньому витрачає на мобільний телефон 5 годин на день, перевіряє його більше 85 разів на добу. Ми практично спимо, працюємо і вчимося з ним! На ряду з телефоном до потенційно небезпечних рознощиками можна віднести: дверні ручки, ручки холодильника, кнопки торгових автоматів, банківські та платіжні термінали, пульти дистанційного керування, перемикачі світла, кнопки в ліфті, гроші, ручки заправних пістолетів на АЗС, перила на ескалаторах і на сходових прольотах, поручні в громадському місцях, клавіатура, магазинні візки і кошики, і так далі…
Так як же захистити себе?
Найвідоміший антисептик — це мило. И відповідно, чим частіше мити руки, тим менше ймовірність захворіти! Однак мило має як позитивні, так і негативні сторони. |
![]() |
Плюси використання мила:
- Якісне знищення бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
- Дуже просте в застосуванні.
- Відносно недорого коштує.
- Великий вибір на ринку.
Недоліки використання мила:
- Чи не 100% знищення бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
- При частому використанні - мило знищує ліпідний шар шкіри, сушить і робить її вразливою до подразнень, на ній з'являються тріщини і виникають місця для зараження різними бактеріями і вірусами.
- Не завжди є під рукою спеціально відведені місця, де можна помити руки з милом і змити великою кількістю води.
Для захисту рук можна використовувати антисептичні засоби!
![]() |
Антисептик – це різновид дезинфікуючого засобу, який використовується в ОБОВ'ЯЗКОВОМУ порядку сфері медичного обслуговування, для запобігання передачі патогенних мікроорганізмів, а також для дотримання елементарних правил гігієни рук в місцях, яких умивальник і мило не доступні. У повсякденному використанні такі кошти зручно використовувати, в публічних місцях, на роботі, в подорожах. Вони не вимагають додаткових засобів - рушники або води. |
Антисептик для рук і шкіри доступні в різних формах, у вигляді:
1. Розчин з певними запахом і кольором;
2. Прозора рідина без запаху;
3. Гель або пінка;
4. Серветки просочені спеціальним антисептичним розчином.
Деззасоби (Антисептики для рук) діляться на:
-
Спиртовые:
- Основной состав інгредієнтів -ізопропанол, етанол, н-пропанол. Для ефективної боротьби з мікробами концентрація спирту в таких засобах для обробки рук і шкіри, повинна бути вище 60%. У медичній сфері від 70% до 95%. Так само до складу більшості спиртових антисептичних засобів входят- загусники (поліакрилова кислота), зволожувачі (гліцерин, пропіленгліколь) для захисту шкіри рук від надмірного висушування і ефірні масла рослин.
-
Без спиртові:
- Четвертинних амонієвих антисептики - в основний склад входять четвертинні амонієві солі (ЧАС). Дані солі здатні прикріплятися до стінок клітин бактерій і руйнувати їх зсередини.
- Гуанідінсодержащіе антисептики - основна діюча речовина в них – це складні органічні сполуки типу хлорфенілгуанідіни, полігуанідин хлорид. Гідність цих препаратів - особливо висока активність щодо грибків і бактерій, відсутність різкого запаху.
- Комбіновані. Поєднання спиртових і без спиртових засобів.
Які мінуси є у антисептика для рук?
- У деяких випадках той чи інший антисептик може викликати подразнення, свербіж, алергічну реакцію. Спостерігається у людей зі схильністю до алергічних реакцій на якийсь із елементів складу засобу.
- Дослідження показали, що Антисептики для рук з високим вмістом етилового спирту можуть всмоктується в шкіру і надмірно висушувати її.
- Неприємна аромат, в деяких дез. засобах після нанесення на руки, з'являється різкий неприємний спиртової запах.
- Без спиртові антисептики для рук на основі гелю при неодноразовому використанні можуть викликати ефект липких рук.
Що ж краще вибрати для захисту рук від бактерій, вірусів, шкідливих мікроорганізмів?
Мило, спиртові і без спиртові антисептики або інші їх різновиди, однозначної відповіді НЕМАЄ. Найбільш правильно, вибрати правило золотої середини, тобто коли є можливість - мийте руки водою з милом! Коли перебуваєте в дорозі, в громадському транспорті, в магазинах, кінотеатрах, на зустрічах, і так далі, під рукою бажано мати антисептик для рук. При виборі антисептика для таких повсякденних завдань, краще купувати спиртові антисептики. Вони універсальні, практично не викликають алергічних реакцій, у них дуже широкий спектр дії. І звичайно ж обсяг, флакончик на 25 мл. не займе багато місця в сумці, кишені куртки.