Час роботи
Пн-Пт: 09:00-19:00

Зателефонувати?

Каталог товарів
Medsolve > Новини > Як вибрати антисептик для рук? Плюси мінуси деззасобів!

Як вибрати антисептик для рук? Плюси мінуси деззасобів!

14.01.2021

Як вибрати антисептик для рук? Плюси мінуси деззасобів!

Протягом дня ми торкаємося руками безлічі поверхонь, на яких мешкають цілі армії вірусів, грибків і бактерій. Уникнути джерел бактерій, в деяких ситуаціях практично неможливо. Наприклад, телефон, сучасна людина в середньому витрачає на мобільний телефон 5 годин на день, перевіряє його більше 85 разів на добу. Ми практично спимо, працюємо і вчимося з ним! На ряду з телефоном до потенційно небезпечних рознощиками можна віднести: дверні ручки, ручки холодильника, кнопки торгових автоматів, банківські та платіжні термінали, пульти дистанційного керування, перемикачі світла, кнопки в ліфті, гроші, ручки заправних пістолетів на АЗС, перила на ескалаторах і на сходових прольотах, поручні в громадському місцях, клавіатура, магазинні візки і кошики, і так далі…

 

Так як же захистити себе?

Найвідоміший антисептик — це мило. И відповідно, чим частіше мити руки, тим менше ймовірність захворіти! Однак мило має як позитивні, так і негативні сторони.
 


Плюси використання мила:

 1. Якісне знищення бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
 2. Дуже просте в застосуванні.
 3. Відносно недорого коштує.
 4. Великий вибір на ринку.

Недоліки використання мила:

 1. Чи не 100% знищення бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
 2. При частому використанні - мило знищує ліпідний шар шкіри, сушить і робить її вразливою до подразнень, на ній з'являються тріщини і виникають місця для зараження різними бактеріями і вірусами.
 3. Не завжди є під рукою спеціально відведені місця, де можна помити руки з милом і змити великою кількістю води.

 

Для захисту рук можна використовувати антисептичні засоби!

 

Антисептик – це різновид дезинфікуючого засобу, який використовується в ОБОВ'ЯЗКОВОМУ порядку сфері медичного обслуговування, для запобігання передачі патогенних мікроорганізмів, а також для дотримання елементарних правил гігієни рук в місцях, яких умивальник і мило не доступні.

У повсякденному використанні такі кошти зручно використовувати, в публічних місцях, на роботі, в подорожах. Вони не вимагають додаткових засобів - рушники або води.

 


Антисептик для рук і шкіри доступні в різних формах, у вигляді:

1. Розчин з певними запахом і кольором;
2. Прозора рідина без запаху;
3. Гель або пінка;
4. Серветки просочені спеціальним антисептичним розчином.


Деззасоби (Антисептики для рук) діляться на:

 • Спиртовые:
  • Основной состав інгредієнтів -ізопропанол, етанол, н-пропанол. Для ефективної боротьби з мікробами концентрація спирту в таких засобах для обробки рук і шкіри, повинна бути вище 60%. У медичній сфері від 70% до 95%. Так само до складу більшості спиртових антисептичних засобів входят- загусники (поліакрилова кислота), зволожувачі (гліцерин, пропіленгліколь) для захисту шкіри рук від надмірного висушування і ефірні масла рослин.
 • Без спиртові:
  • Четвертинних амонієвих антисептики - в основний склад входять четвертинні амонієві солі (ЧАС). Дані солі здатні прикріплятися до стінок клітин бактерій і руйнувати їх зсередини.
  • Гуанідінсодержащіе антисептики - основна діюча речовина в них – це складні органічні сполуки типу хлорфенілгуанідіни, полігуанідин хлорид. Гідність цих препаратів - особливо висока активність щодо грибків і бактерій, відсутність різкого запаху.
 • Комбіновані. Поєднання спиртових і без спиртових засобів.

 

Які мінуси є у антисептика для рук?

 • У деяких випадках той чи інший антисептик може викликати подразнення, свербіж, алергічну реакцію.  Спостерігається у людей зі схильністю до алергічних реакцій на якийсь із елементів складу засобу.
 • Дослідження показали, що Антисептики для рук з високим вмістом етилового спирту можуть всмоктується в шкіру і надмірно висушувати її.
 • Неприємна аромат, в деяких дез. засобах після нанесення на руки, з'являється різкий неприємний спиртової запах.
 • Без спиртові антисептики для рук на основі гелю при неодноразовому використанні можуть викликати ефект липких рук.


Що ж краще вибрати для захисту рук від бактерій, вірусів, шкідливих мікроорганізмів?


Мило, спиртові і без спиртові антисептики або інші їх різновиди, однозначної відповіді НЕМАЄ. Найбільш правильно, вибрати правило золотої середини, тобто коли є можливість - мийте руки водою з милом! Коли перебуваєте в дорозі, в громадському транспорті, в магазинах, кінотеатрах, на зустрічах, і так далі, під рукою бажано мати антисептик для рук. При виборі антисептика для таких повсякденних завдань, краще купувати спиртові антисептики. Вони універсальні, практично не викликають алергічних реакцій, у них дуже широкий спектр дії. І звичайно ж обсяг, флакончик на 25 мл. не займе багато місця в сумці, кишені куртки.